Büyükler Türkiye Şampiyonası yarın Antalya'da başlıyor

Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası yarın Antalya’da 57 ilden 389 erkek ve 300 kadın olmak üzere 689 sporcunun katılımıyla başlayacak. Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası ile Süper Lig ve Süper Lige yükselme karşılaşmaları on bin kişilik Spor Salonu'nda yapılacak.

Federasyonu Başkanımız Sezer Huysuz konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, 7-8 Aralık'ta Türkiye Şampiyonası'nda dereceye girenlerin milli takım kampına seçileceğini ve uluslararası maçlara hazırlanacağını dile getirdi. Turnuvadaki başarılı sporcuların milli takımın oluşmasını sağlayacağını ifade eden Huysuz, milli takımdaki başarının da 2020 olimpiyatlarındaki hedefi belirleyeceğini aktardı. Huysuz, 2018 yılında Antalya'da dünya şampiyonası düzenlemeye planladıklarından bahsetti.
Toplantıya katılan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya'nın turizmde önemli bir destinasyon olduğuna değinerek, “Kış döneminde spor organizasyonlarıyla kent turizmi ve ülke sporuna katkı sağlamaya çalışıyoruz. Şampiyonaya katılan sporculara ve takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Süper Lig müsabakaları 9 Aralık, Süper Lige yükselme karşılaşmaları ise 10 Aralık’ta yapılacak. Şampiyonada ilk gün kadınlarda, 48, 52, 57 ve 63, erkeklerde 60, 66, 73 ve 81 kiloda sporcular rakipleriyle karşılaşacak.

Süper Lig mücadelesine katılacak takımlar şöyle:
Kadınlar; İstanbul BBSK, Galatasaray, Trabzonspor, Osmangazi BSK, Antalya Yolspor, Kocaeli BBSK, İzmir BBSK, Ordu Judo İhtisas, Sivas GSK, Salihli Belediye SK, Selçuklu Spor Kulübü, Trabzon Ayyıldız. Erkekler; İstanbul BBSK, Galatasaray, Selçuklu BSK, Samsun ASP, Ankara EGO, İzmir BBSK, Etimesgut BSK, Salihli Belediye SK, Ordu Judo İhtisas, Selçuklu Spor Kulübü, Düzce GSK, Osmangazi BSK.
Öte yandan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın Teknik toplantısı Başkanımız Sezer Huysuz’un katılımıyla Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

judo.gov.tr - 06 Aralık 2017