Judo’da 12 kadın ve 12 Erkek takımın mücadele ettiği Süper Lig karşılaşmalarında kadınlarda liderliği Galatasaray, erkeklerce ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımları elde etti.

Antalya’da yapılan müsabakalarda erkeklerde ikinciliği, Ankara EGO Spor, üçüncülükleri de Galatasaray ve Konya Selçuklu Belediyespor paylaştı. Kadınlarda ikiniliği Trabzonspor elde ederken, üçüncülükler Salihli Belediyespor ve Antalya Yolspor’un oldu.

Erkekler finalinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, grup müsabakalarında mağlup olduğu Ankara EGO Spor’u finalde Sinan Sandal (66 kg), Hasan Vanlıoğlu (73 kg) yenilgilerine rağmen Dominic Druzeta (81kg), Mihael Zgonk (90 kg) ve Feyyaz Uçar’ın (+90) galibiyetleriyle 3-2 kazanarak birincilik kürsüsüne çıktı. Ankara EGO Spor’a ise Seyid Erel (66kg) ve Akil Gjako (73 kg) galibiyetleri yetmedi ve ikincilikle yetindi.

Kadınlarda Galatasaray finalde Trabzonspor’u 4-1 ile geçti. Sarı Kırmızılı ekibe şampiyonluğu; Melisa Çakmaklı (52kg), Distria Krasnigi (57 kg), Nora Gjakova (63 kg ) ve İlayda Seyis’in (70 kg) galibiyetleri getirirken ikinci olan Trabzonspor’a tek galibiyeti Nurcan Yılmaz (+70) kazandırdı. Manisa Salihli Belediye ve Antalya Yolspor takımları ise üçüncü oldu.

Antalya Spor Salonu’nda yarın Süper lige yükselme müsabakaları yapılacak.

judo.gov.tr - 10 Aralık 2017